Kúpiť steppery – e-shop

Sprievodca výberom
stepperov


Steppery  >  Stepper – šikovná rehabilitačná pomôcka

Stepper – šikovná rehabilitačná pomôcka

Starostlivosť o telo je dôležitou súčasťou zdravotnej prevencie a celkovej kvality života. Kardiaci aj iní pacienti sa môžu na rehabilitáciách stretnúť sa stepperom – dômyselným prístrojom, ktorý šetrí kĺby a umožňuje tak efektívne posilniť svaly, najmä dolných končatín a sedacích svalov.

Pomocou rotačných tiahel a pohyblivých rukovätí sa ale do cvičenia zapája aj celá horná časť tela. Zároveň stepper posilňuje srdcové, obehové funkcie a zlepšuje vstrebávanie kyslíka. Na displeji je možné sledovať dobu cvičenia, počet vykonaných krokov a približnú spotrebu energie.

Výhodou stepperu je tiež nastavenie rôznych stupňov záťaže. Pri priebežnej kontrole srdcovej frekvencie a správnom dávkovaní sa rýchlo zvyšuje vytrvalosť a zlepšuje celkový zdravotný stav pacientov. Pre tieto a mnoho ďalších výhod, ku ktorým sa radí aj cenová dostupnosť, si dnes ľudia stepper zaobstarávajú domov nielen ako doplnok športu, ale tiež pre navrátenie kondície po chorobe, úraze alebo operácii.

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 22. 1. 2014


Odporúčame steppery


Ďalšie novinky

Na čo sa zamerať pri výbere steppera?

Ak budete doma pravidelne cvičiť na stepperi, urobíte veľa pre svoju zdravotnú prevenciu, kondíciu, posilníte svaly, činnosť srdca, pľúc, a ak to potrebujete, tak aj schudnete.

28. 4. 2016

Steppery Kettler

Steppery simulujú výstup do schodov, ale zďaleka tak nezaťažujú kĺby. Aj pre úspornú veľkosť sa stali žiadanou pomôckou pre zvyšovanie fyzickej kondície v domácich podmienkach.

16. 11. 2015

všetky novinky